Zdrowa żywność — po które produkty warto sięgać?

Ocena:
0.00/0

Prowadzenie zdrowego trybu życia to podstawa dobrego samopoczucia i zmniejszenie ryzyka zachorowania na poważne przypadłości. Niestety, obecne życie w biegu, wielogodzinna praca i związane z tym nieregularne i często nieprzemyślane posiłki, nie sprzyjają zbilansowanemu odżywianiu. Wystarczy jednak wprowadzić kilka zdrowych nawyków, aby chociaż trochę zmodyfikować swoje codzienne menu. Poniżej wymieniamy produkty, które warto uwzględniać na swojej zakupowej liście

Korzeń imbiru — niezbędnik w walce z przeziębieniami

To jest przyprawa, która gromadzi nieocenione dla zdrowia substancje lecznicze. Warto go używać, kiedy masz problem ze stanami zapalnymi dróg oddechowych. Ma także właściwości pomagające przy symptomach choroby lokomocyjnej. Doskonale sprawdza się też przy wspomaganiu leczenia rozmaitych przeziębień albo grypy. 

Imbir pomaga także w łagodzeniu bolesnych miesiączek! Można go wykorzystać na wiele sposobów. Jako dodatek do potraw, jako herbata ziołowa albo likier. My proponujemy zalać plastry obranego imbiru gorącą wodą, do przestudzonego naparu dodać łyżkę miodu i sok z połówki cytryny. Popijaj taki napój każdego dnia, a zdecydowanie zobaczysz pozytywne rezultaty!

Siemię lniane — wartościowe ziarenka mocy 

Zawiera dużo oleju i związków śluzowych. Znajduje się w nim również białko, kwasy organiczne, enzymy, minerały, a przede wszystkim bardzo duża ilość błonnika pokarmowego. Siemię lniane można śmiało opisać mianem superfood. Stosowanie siemienia lnianego zdecydowanie jest pomocne przy zrzucaniu wagi, zaparciach, a także suchym kaszlu. Te drobne ciemne i charakterystyczne ziarna mają także przeciwnowotworowe właściwości. Warto więc spożywać siemię w regularnym odstępie czasu! 

Kurkuma — prozdrowotna przyprawa dla każdego

Jest przyprawą, którą używa się od bardzo dawna. Tworzy ona fundament dużej części dan kuchni azjatyckiej. Poza wyróżniającym się walorem smakowym nie sposób przejść obojętnie wobec jej właściwości prozdrowotnych. Wykorzystywanie kurkumy stymuluje funkcjonowanie układu immunologicznego. 

Jest ona również korzystna w profilaktyce przeciwnowotworowej. Świetnie wspomaga układ pokarmowy i reguluje jego pracę. Wykazuje silne działanie w stosunku do stanów zapalnych. Jest efektywną bronią w odniesieniu do grzybicy oraz w zmaganiu się z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Kurkumę powinny wykorzystywać osoby, które mają problem z zapaleniem zatok. Przyprawa świetnie radzi sobie z rozrzedzaniem śluzu, więc znacznie jest je udrożnić. 

Czosnek — wiele właściwości w jednej główce

Czosnek to niekwestionowany lider wśród roślin o właściwościach leczniczych. Już zaledwie jedna główka spożywana tygodniowo pozwala skutecznie rozprawić się z bakteriami i wirusami. Jest źródłem prowitaminy A, witaminy B, C oraz soli mineralnych, w tym wapnia, potasu, magnezu, żelaza i kobaltu. Za specyficzny i ostry aromat czosnku odpowiada allicyna, która również wspiera jego prozdrowotne właściwości. 

Czosnek wykazuje ponadto następujące właściwości:

  • wspomaga trawienie;
  • działa antyoksydacyjnie;
  • zapobiega miażdżycy;
  • obniża ciśnienie krwi;
  • zapobiega pasożytom w jelitach.
Informacje:
Oceń artykuł:

1Komentarze

wera1995

Świetny artykuł, oby było takich więcej, bo treść naprawdę ciekawa.

2022-04-15
Prowadzenie zdrowego trybu życia to podstawa dobrego samopoczucia i zmniejszenie ryzyka zachorowania na poważne przypadłości. Niestety, obecne życie w biegu, wielogodzinna praca i związane z tym nieregularne i często nieprzemyślane posiłki, nie sprzyjają zbilansowanemu odżywianiu. Wystarczy jednak wprowadzić kilka zdrowych nawyków, aby chociaż trochę zmodyfikować swoje codzienne menu. Poniżej wymieniamy produkty, które warto uwzględniać na swojej zakupowej liścieKorzeń imbiru — niezbędnik w walce z przeziębieniamiTo jest przyprawa, która gromadzi nieocenione dla zdrowia substancje lecznicze. Warto go używać, kiedy masz problem ze stanami zapalnymi dróg oddechowych. Ma także właściwości pomagające przy symptomach choroby lokomocyjnej. Doskonale sprawdza się też przy wspomaganiu leczenia rozmaitych przeziębień albo grypy. Imbir pomaga także w łagodzeniu bolesnych miesiączek! Można go wykorzystać na wiele sposobów. Jako dodatek do potraw, ...