Wystrój wnętrz w stylu skandynawskim, glamour i marynistycznym

Ocena:
0.00/0

Urządzenie mieszkania w konkretnym stylu to nie lada wyczyn. Trzeba dopilnować wszystkiego, od paneli i ścian, po lampę i dodatki. Wskazane jest, aby dobrze przemyśleć wystrój, zanim zacznie się działać. W szczególności dodatki wymagają uwagi. Potrafią nadać wnętrzu ciepły i jasny klimat oraz komfort użytkowania pomieszczenia. Dobrze by było, gdyby oprócz dekoracji z konkretnego stylu, dobrać kilka, które są uniwersalne. To zapewni modne mieszkanie przez lata!

Styl skandynawski i jego podstawowe zasady 

Styl skandynawski, jak sama nazwa określa, ma wiele wspólnego ze stylistyką fińską, duńską, jak również szwedzką. Jest bardzo modny ze względu na swoją elastyczność oraz olbrzymią dostępność przedmiotów w korzystnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim można nabyć dosłownie wszędzie – w sklepach sieciowych, na targach lub nawet na strychu u babci. Aranżując dom w stylu skandynawskim, warto zainwestować w porządne oraz ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego rodzaju odgrywa niesłychanie istotną rolę. Lampa jednak nie powinna być masywna oraz stworzona z naturalnych materiałów.

Następnym dodatkiem, który świetnie wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia. Można w nich wstawić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale również ciekawe grafiki bądź plakaty.

Styl glamour i zasady aranżacji wnętrz 

Glamour to w szczególności blask oraz elegancja. W większości wypadków ten styl kojarzy się z luksusem, dlatego przy wyborze elementów dekoracji powinno się postawić na dodatki charakteryzujące się wysoką jakością. Bazowymi barwami w tym przypadku są biel i czerń, jednak często oprócz tego dodaje się również jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak wcześniej wspominaliśmy, w tym przypadku ważny jest w szczególności blask, w związku z tym powinniśmy postawić na jaskrawe oświetlenie. Kapitalnym wyborem będą lampy w stylu glamour z jaskrawymi dodatkami i kryształkami, które fajnie akcentują światło. Prócz tego nie można zapominać o dużych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Aranżacja wnętrz w stylu marynistycznym 

Jeżeli uwielbiasz morze i cały jego klimat, możesz zdecydować się na styl marynistyczny. Cechuje go obraz morza i wszystko, co jest z nim związane. Panują tutaj kolory błękitu, granatu, bieli i jasnego brązu. W wystroju otoczenia widać kotwice, gwiazdy czy pasy. Na ścianie wiszą prawdziwe wiosła, a na stoliku stoi lampa rybacka. Poza tym ustawione są kompozycje z muszli lub rafy koralowej, a na półce figurki statków i mew.

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Urządzenie mieszkania w konkretnym stylu to nie lada wyczyn. Trzeba dopilnować wszystkiego, od paneli i ścian, po lampę i dodatki. Wskazane jest, aby dobrze przemyśleć wystrój, zanim zacznie się działać. W szczególności dodatki wymagają uwagi. Potrafią nadać wnętrzu ciepły i jasny klimat oraz komfort użytkowania pomieszczenia. Dobrze by było, gdyby oprócz dekoracji z konkretnego stylu, dobrać kilka, które są uniwersalne. To zapewni modne mieszkanie przez lata!Styl skandynawski i jego podstawowe zasady Styl skandynawski, jak sama nazwa określa, ma wiele wspólnego ze stylistyką fińską, duńską, jak również szwedzką. Jest bardzo modny ze względu na swoją elastyczność oraz olbrzymią dostępność przedmiotów w korzystnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim można nabyć dosłownie wszędzie – w sklepach sieciowych, na targach lub nawet na strychu u babci. Aranżując dom w stylu skandynawskim, warto zainwestować w porządne oraz ciekaw...