Samochodowy fotelik dla dziecka – jak dokonać wyboru?

Ocena:
0.00/0

Każdy rodzic wie, jak istotny jest w wyposażeniu samochodu fotelik dziecięcy. W końcu to on odpowiada za bezpieczeństwo Twojego malucha. Dzięki dobrze dopasowanemu fotelikowi masz pewność, że Twoje dziecko czuje się komfortowo, a co najważniejsze – jest bezpieczne. Sprawdź w tym tekście, na jakie cechy produktu musisz zwrócić uwagę.

Foteliki samochodowe dla dziecka – rozmiary

Powinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić ile ono waży. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi oraz długości dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań.

Popularne przedziały wagowe stosowane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii montowane mogą być tylko tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem przemieszczania się.

Im fotelik lepiej dopasowany będzie do wymiarów waszego dziecka, tym będzie mu wygodniej oraz bezpieczniej. Jasne jest, że dziecko urośnie. Niezbędne zatem będą wymiany fotelików. Nie rekomendujemy nabywania osprzętu zbyt wielkiego z założeniem, że dłużej będzie nam służyć czy też używania sprzętu, z którego wasze dziecko już wyrosło.

Fotelik dla dziecka do auta – ochrona

Produktom tego typu wykonuje się testy zderzeniowe, polegające na sprawdzeniu ich wytrzymałości. Ocena przedstawiona jest w skali od 1 do 5. Im wyższa ocena, tym większe bezpieczeństwo produktu. Oczywiste jest, że najlepiej wyszukiwać foteliki o skali 5/5. Jest to gwarancja mniejszych szans tragedii podczas wypadku samochodowego.

Nie tylko to odpowiada za ochronę Twoich dzieci. Równie istotne jest odpowiednie zamontowanie fotelika, ponieważ nawet najlepszy produkt nie spełni swojej funkcji, jeśli źle go założysz. Stosuj się do zaleceń producenta, dla osiągnięcia jak największej wytrzymałości fotelika samochodowego.

Informacje:
Oceń artykuł:

1Komentarze

wera1995

Gdy widzę jak niektórzy wiozą swoje dzieci na kolanach czy bez właśnie fotelika to aż mną trzęsie.

2022-04-14
Każdy rodzic wie, jak istotny jest w wyposażeniu samochodu fotelik dziecięcy. W końcu to on odpowiada za bezpieczeństwo Twojego malucha. Dzięki dobrze dopasowanemu fotelikowi masz pewność, że Twoje dziecko czuje się komfortowo, a co najważniejsze – jest bezpieczne. Sprawdź w tym tekście, na jakie cechy produktu musisz zwrócić uwagę.Foteliki samochodowe dla dziecka – rozmiaryPowinniście dokładnie zmierzyć wasze dziecko oraz sprawdzić ile ono waży. Produkty z kategorii fotelików podróżnych wytwarzane są dla dzieci o rozmiarach mieszczących się w określonych ramach. Wiedza na temat wagi oraz długości dziecka zawęzi wasz obszar poszukiwań.Popularne przedziały wagowe stosowane przez producentów to: 0 - 13 kg (dla dzieci do mniej więcej pierwszego roku życia), 9 - 18 kg i do 36 kg. Produkty z pierwszej kategorii montowane mogą być tylko tyłem do kierunku jazdy. Z dwóch kolejnych możliwe jest umocowanie zgodne z kierunkiem przemieszc...