Praktyczne porady dotyczące projektowania ogrodów

Ocena:
0.00/0

To, czy będziemy dobrze czuć się w swoim nowym domu, często zależy i od jego wnętrza, i od tego co na zewnątrz. Otoczenie ma znaczenie. Pozostawione same sobie na nikim nie zrobi dobrego wrażenia, a ponadto pozostawi sporą ilość niezagospodarowanej przestrzeni, którą można przecież bardzo dobrze i efektywnie wykorzystać.

Jak zaprojektować ogród marzeń?

Projektując ogród, w równym stopniu skupiajmy się na jego wyglądzie i funkcjonalności. Zanim zabierzemy się za jakiegokolwiek prace, przejrzyjmy projekty ogrodów i zastanówmy się nad własnymi oczekiwaniami, robiąc też małą burzę mózgów z całą rodziną, która powinna brać czynny udział w projektowaniu ogrodu, z którego potem również będzie korzystać.

Ustalmy główny cel otoczenia naszego domu. Pomyślmy, do czego ten ogród chcemy najczęściej wykorzystywać, co takiego chcemy w nim robić i czy zależy nam wyłącznie na tym, by jak najlepiej się prezentował i był jak największą dekoracją domu, czy może jednak oczekujemy czegoś zupełnie innego, czyli wykreowania idealnego placu do szalonych zabaw, spotkań towarzyskich i szeroko pojętej rekreacji. Każdy cel jest dobry, dopóki jest nasz. Ogród możemy też podzielić na kilka stref o odmiennym przeznaczeniu, by potem w jakiś sposób sprytnie je ze sobą połączyć.

Nawet taką przestrzeń najlepiej naszkicować sobie mniej więcej na kartce i zacząć ją powoli zapełniać, podobnie jak to robimy z wewnętrznymi pomieszczeniami występującymi w środku domu. Podejdźmy do sprawy na poważnie i traktujmy projektowanie ogrodów z równie wysokim priorytetem co projektowanie wnętrz. Starajmy się uwzględnić w swoim szkicu nawet takie drobnostki, jak wymagania roślin, by te mniej wymagające sadzić w części bardziej reprezentacyjnej i widocznej, czyli głównie z przodu domu, a pozostałe gdzieś z tyłu bądź po bokach.

Trzymając się powyższych zasad, na pewno będziemy w stanie wykreować piękną i praktyczną przestrzeń, która każdego dnia będzie umilać i ułatwiać nam życie, dając ogrom nowych możliwości.

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

To, czy będziemy dobrze czuć się w swoim nowym domu, często zależy i od jego wnętrza, i od tego co na zewnątrz. Otoczenie ma znaczenie. Pozostawione same sobie na nikim nie zrobi dobrego wrażenia, a ponadto pozostawi sporą ilość niezagospodarowanej przestrzeni, którą można przecież bardzo dobrze i efektywnie wykorzystać. Jak zaprojektować ogród marzeń?Projektując ogród, w równym stopniu skupiajmy się na jego wyglądzie i funkcjonalności. Zanim zabierzemy się za jakiegokolwiek prace, przejrzyjmy projekty ogrodów i zastanówmy się nad własnymi oczekiwaniami, robiąc też małą burzę mózgów z całą rodziną, która powinna brać czynny udział w projektowaniu ogrodu, z którego potem również będzie korzystać.Ustalmy główny cel otoczenia naszego domu. Pomyślmy, do czego ten ogród chcemy najczęściej wykorzystywać, co takiego chcemy w nim robić i czy zależy nam wyłącznie na tym, by jak najlepiej się prezentował i był jak największą dekorac...