Przekonaj się, dlaczego warto spać w lnianej pościeli latem oraz zimą?

Ocena:
0.00/0

Sypialnia jest pomieszczeniem, które lubi każdy, szczególnie jeśli miał ciężki i męczący dzień w pracy. Tylko, czy jesteś świadomy tego, że pościel, w której zasypiasz i budzisz się rano, powinna być naturalna i dobra jakościowo, abyś czuł wygodę oraz zdrowo spał? W związku z tym lepiej nabyć pościel z lnu, która ma wiele zalet i wspaniałych właściwości. W dzisiejszym artykule opisujemy pościel z lnu oraz pokazujemy, dlaczego warto ja mieć? Zapraszamy!

Gdzie stosuje się len?

Len może zaskakiwać – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, które da się zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz cudowne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii oraz we włókiennictwie. Co prawda kojarzy się z solidnym, bez trudu gniotącym się płótnem, ale dzięki stosownej technologii wytwarzane są miłe w dotyku, miękkie materiały.

Korzystne właściwości pościeli z lnu!

Dlaczego lepiej zapłacić więcej za pościel z lnu niż na pościel bawełnianą? Sekret tkwi w cudownych właściwościach włókien, które czynią, że są one idealnym materiałem na poszwy i prześcieradła. Przede wszystkim len jest termoregulacyjny, w związku z tym zapewnia kapitalny komfort latem, jak również zimą. W gorące dni lekko chłodzi, kiedy jednak jest zimno, osoby śpiące pod taką pościelą czują delikatne grzanie oraz miłe otulenie. Dzięki temu budzimy się rano w należytej formie, bez niemiłego wrażenia zmęczenia oraz spocenia.

Dodatkowo budowa włókien powoduje, że jest ona antyalergiczna – roztocza nie lubią w niej przebywać. Grzyby i bakterie również nie rozwijają się chętnie w tym środowisku, za to len działa uśmierzająco na skórne podrażnienia – jest idealny dla osób z delikatną skórą oraz skłonnościami do alergii. Do tego, mikroskopijne włókienka pozytywnie wpływają na mikrokrążenie, w związku z tym skóra na ciele oraz twarzy jest w bardzo dobrej kondycji. Poszewki na poduszki z lnu nie elektryzują włosów – a zatem same pozytywy!

Szybka i prosta pielęgnacja pościeli z lnu!

Mocną zaletą pościeli z lnu jest jej niezwykle łatwa pielęgnacja. Co ciekawe, len odpycha zabrudzenia i kurz, a więc tak łatwo się nie brudzi. Za to uwielbia wodę i im częściej jest prany, tym jest miększy oraz trwalszy! Dlatego właśnie taką pościel można stosować kilka, a nawet kilkanaście lat bez najmniejszego kłopotu. To naturalny materiał, można go prać w pralce, wystarczy użyć łagodnego detergentu. Najlepiej postępować zgodnie ze wskazówkami producenta, jednak z pewnością ta czynność nie będzie trudna.

Naturalny styl pościeli z lnu!

Pościel z lnu, która ma naturalne zagniecenia, wygląda efektownie niemal w każdej sypialni. Sprawdzi się w wielu stylizacjach sypialni. Najbardziej lubi styl tradycyjny, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do użycia jej np. w romantycznym wnętrzu. Dzieje się tak dlatego, że posiada ona różnorodną kolorystykę, w tym kolory biały i beżowy, co daje nam wiele możliwości w urządzeniu każdego pomieszczenia!

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Sypialnia jest pomieszczeniem, które lubi każdy, szczególnie jeśli miał ciężki i męczący dzień w pracy. Tylko, czy jesteś świadomy tego, że pościel, w której zasypiasz i budzisz się rano, powinna być naturalna i dobra jakościowo, abyś czuł wygodę oraz zdrowo spał? W związku z tym lepiej nabyć pościel z lnu, która ma wiele zalet i wspaniałych właściwości. W dzisiejszym artykule opisujemy pościel z lnu oraz pokazujemy, dlaczego warto ja mieć? Zapraszamy!Gdzie stosuje się len?Len może zaskakiwać – nie jest to roślina efektowna wizualnie, ma dość drobne, niebieskie kwiatki, które da się zauważyć na wielu łąkach kwietnych. Jednak niesie ze sobą dużo interesujących zastosowań. Po oleiste dobroczynnie wpływające na nasze zdrowie ziarna oraz cudowne, trwałe włókna z łodyg. Co ważne, roślina rośnie naturalnie w Polsce. Len jest użytkowany w kosmetyce, farmakologii oraz we włókiennictwie. Co prawda kojarzy si...