Dlaczego rehabilitacja jest zalecana przez lekarzy? Kiedy należy ją stosować?

Ocena:
0.00/0

Rehabilitacja, jako forma wsparcia zdrowia fizycznego i psychicznego, jest świetna w wielu kwestiach. Jej głównym założeniem jest pomoc pacjentowi w powrocie częściowo lub całościowo do codziennego funkcjonowania. Znajduje swoje zastosowania u osób po udarze, u kobiet po mastektomii, u dzieci z zaburzeniami psychofizycznymi, z wadami wzroku i słuchu, a także twarzoczaszki. Pomaga pacjentom po wszelkich urazach sportowych oraz wypadkach.

Komu zapisywane są zabiegi leczenia prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to imponujące rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Pewnie Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza też w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz sprawia, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

W jakich okolicznościach należy zastosować leczenie laserem?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niedużych guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii można także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

W czym pomaga krioterapia?

Krioterapia, czyli inaczej leczenie zimnem, brzmi niewiarygodnie, lecz jej skuteczność została udowodniona naukowo. Właściwości leczenia zimnem są znane od wielu lat. Pewnie każdy słyszał o morsowaniu! Wspiera leczenie stanów depresyjnych, łagodzi zmiany zwyrodnieniowe, wspomaga osoby po urazach sportowych i po różnego rodzaju wypadkach, usuwa stany zapalne tkanek miękkich, pomaga w osteoporozie. Może być stosowana ogólnie lub miejscowo, ale o tym decyduje lekarz prowadzący.

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Rehabilitacja, jako forma wsparcia zdrowia fizycznego i psychicznego, jest świetna w wielu kwestiach. Jej głównym założeniem jest pomoc pacjentowi w powrocie częściowo lub całościowo do codziennego funkcjonowania. Znajduje swoje zastosowania u osób po udarze, u kobiet po mastektomii, u dzieci z zaburzeniami psychofizycznymi, z wadami wzroku i słuchu, a także twarzoczaszki. Pomaga pacjentom po wszelkich urazach sportowych oraz wypadkach.Komu zapisywane są zabiegi leczenia prądem?Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to imponujące rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Pewnie Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza też w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz sprawia, że o...