Lustro do łazienki — okrągłe czy prostokątne?

Ocena:
0.00/0

Obecnie w sklepach z wyposażeniem domowym można znaleźć dosłownie setki modeli luster do łazienki, w każdej modnej stylistyce. Dobrze dobrane lustro łazienkowe może stać się olśniewającą dekoracją, ale również trzeba postawić na jego praktyczne zastosowanie, szczególnie kiedy łazienka nie może pochwalić się dużym metrażem. Jednak nawet w niewielkiej łazience można stworzyć cudowny klimat i dobrać takie lustro, które wizualnie ją powiększy.

Okrągłe czy prostokątne — które lustro wybrać?

Jeszcze kilka lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na rozmiar lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest mocno naginana i niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela i stylu, w którym urządzona jest łazienka. Na pewno duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z punktu widzenia praktyczności, zazwyczaj przytwierdza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty powinny być dopasowane do stylu wnętrza i preferencji właściciela.

Gdzie kupić lustro do łazienki? 

Okrągłe lustra w łazience były czymś obowiązkowym. Dzisiaj tendencja ta ulega zmianie, jednakże w dalszym ciągu owalny kształt ma swoich sympatyków. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia to oczywistym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej idzie w stronę prostokątnych rozwiązań, tym lepszy będzie również taki kształt lustra.

Lustro z oświetleniem LED — dlaczego warto? 

Coraz większa grupa osób docenia istotność podświetlenia lustra. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Oczywiście dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć przyjemny nastrój wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu zrobienie wyjściowego makijażu czy golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Czy ozdobne ramy luster do łazienki nadal są używane?

To pytanie brzmi nieco staroświecko, ale jest niezwykle zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które posiadają ramę, jest zauważalny. Zwłaszcza dekoracyjne wersje zyskują dużą popularność, z całą pewnością dobrze jest rozważyć tę kwestię. Jeśli jest to klasyczny wystrój łazienki, rama jest ciekawym dopełnieniem. W przypadku nowoczesnego designu lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Jak krok po kroku wyposażyć łazienkę? 

Na urządzenie łazienki składa się styl, kolorystyka i dobranie mebli łazienkowych oraz innych akcesoriów. Ważne jest również odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, kiedy łazienka jest mała. Interesujące rozwiązania, jakimi są podobne do siebie szafki, czy półki wnękowe. Meble te mogą zaoszczędzić przestrzeń łazienki, zachowując jej spójny styl. Nie zapominaj też, że łazienka będzie Twoim prywatnym sanktuarium, możesz skorzystać z rozwiązań stylistów, ale warto również postawić na swoje indywidualne wyobrażenia.

Informacje:
Oceń artykuł:

1Komentarze

asia1965

Ja mam okrągłe i jest super, w dodatku jest podświetlane.

2022-04-21
Obecnie w sklepach z wyposażeniem domowym można znaleźć dosłownie setki modeli luster do łazienki, w każdej modnej stylistyce. Dobrze dobrane lustro łazienkowe może stać się olśniewającą dekoracją, ale również trzeba postawić na jego praktyczne zastosowanie, szczególnie kiedy łazienka nie może pochwalić się dużym metrażem. Jednak nawet w niewielkiej łazience można stworzyć cudowny klimat i dobrać takie lustro, które wizualnie ją powiększy.Okrągłe czy prostokątne — które lustro wybrać?Jeszcze kilka lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na rozmiar lustra. Krążyło przekonanie, że nie powinno być ono szersze od umywalki. Aktualnie ta zasada jest mocno naginana i niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela i stylu, w którym urządzona jest łazienka. Na pewno duże rozmiary są aktualnie mile widziane. Zakłada się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, je...