Dywaniki samochodowe – na co zwrócić uwagę?

Ocena:
0.00/0

Dywaniki samochodowe są istotnym elementem wyposażenia auta, choć często są pomijane. Nie należy lekceważyć odpowiedniego doboru tego akcesorium, ponieważ zabrudzona wykładzina samochodu wygląda bardzo nieestetycznie. Warto więc zdecydować się na jej zabezpieczenie poprzez użycie jak najlepszych dywaników. Będą stanowić one ochronę i dopełniać doskonały wygląd wnętrza.

Wybór dywaników samochodowych

Problemem kierowcy jest dobranie właściwego rodzaju dywaników do swojego samochodu, by w pełni spełniały swoje funkcje przez długi czas. Najistotniejszy jest ich rozmiar. Zbyt długie dywaniki samochodowe stwarzają poważne ryzyko zwijania się, utrudniając lub nawet uniemożliwiając właściwe korzystanie z pedałów samochodu. To natomiast może spowodować niepokojące sytuacje w ruchu drogowym, np. nazbyt późne zahamowanie oraz doprowadzenie do poślizgu.

Równie znacząca jest jakość materiału, z jakiego wykonany został dywanik samochodowy. Musi być on niebywale trwały, bezproblemowy w konserwacji, odporny na przemoczenie i pobrudzenia, oraz winien mieścić się w dogodnym przedziale cenowym.

Dywaniki do samochodu – materiały

Dobór dywaników samochodowych nie jest banalnym zadaniem. Należy zwrócić szczególną uwagę na parę bardzo ważnych cech, np. czy odpowiednio pochłaniają wilgoć. To naturalnie dzięki temu przez długi czas będą w sposób prawidłowy spełniały swoją funkcję.

Z reguły wybór pada na:

  • dywaniki gumowe,
  • dywaniki welurowe.

Popularność dywaników gumowych jest szczególnie duża w okresie jesienno-zimowym. Świetnie radzą sobie z wilgotnością i śniegiem wnoszonymi do samochodu. Typowe jesienno-zimowe dywaniki samochodowe wyposażone są w wysokie ranty, które zabezpieczają wykładzinę przed wydostaniem się z nich wody.

Poza tym są one nadzwyczaj proste w czyszczeniu i montażu, a w związku z tym niezwykle praktyczne. Jedyną ich skazą jest niezbyt estetyczny wygląd oraz wydzielanie niemiłej woni w duszne dni. Ten kłopot nie dotyczy dywaników welurowych. Są one bardziej przyjemne dla oka i osiągalne w wielu wzorach i kolorach.

Jednak tego rodzaju dywaniki źle sobie radzą z absorbowaniem wilgoci, a poza tym trudno usunąć z nich wszystkie zabrudzenia oraz nieczystości. Trzeba wybierać wyłącznie takie, jakie cechują się znaczącą gęstością materiału.

Dywaniki do auta – jak je wyczyścić?

Gumowe dywaniki samochodowe nie powodują zbyt wielu kłopotów w zakresie ich konserwacji. Proces czyszczenia jest niesłychanie łatwy oraz szybki. Wystarczy jedynie użyć myjki ciśnieniowej lub ewentualnie normalnego węża ogrodowego, by usunąć z nich wszystkie nieczystości oraz zabrudzenia w postaci błota czy zacieków.

Nie potrzebują w takim razie kosztownej oraz trudnej konserwacji. Wcześniej należy jednakże pozbyć się z dywaników kurzu, ziemi, piasku i pyłu. Do tego celu posłużyć może pospolita szczotka z długim włosiem, która dotrze do jakiegokolwiek zagłębienia i rowka.

Dywaniki welurowe mogą być problematyczne w czyszczeniu, co wynika z tego, że chłoną wszelkie zabrudzenia. Aby pozbyć się problemu, należy odkurzyć je, a następnie użyć specjalnych detergentów przeznaczonych do tego celu. Wiele dywaników do samochodu jest bardzo trudnych w utrzymaniu, jednak piękny wygląd wnętrza auta całkowicie rekompensuje ten problem.

Informacje:
Oceń artykuł:

1Komentarze

wera1995

Kiedy wybierałam wycieraczki do swojego samochodu, brałam pod uwagę funkcjonalność.

2022-04-13
Dywaniki samochodowe są istotnym elementem wyposażenia auta, choć często są pomijane. Nie należy lekceważyć odpowiedniego doboru tego akcesorium, ponieważ zabrudzona wykładzina samochodu wygląda bardzo nieestetycznie. Warto więc zdecydować się na jej zabezpieczenie poprzez użycie jak najlepszych dywaników. Będą stanowić one ochronę i dopełniać doskonały wygląd wnętrza.Wybór dywaników samochodowychProblemem kierowcy jest dobranie właściwego rodzaju dywaników do swojego samochodu, by w pełni spełniały swoje funkcje przez długi czas. Najistotniejszy jest ich rozmiar. Zbyt długie dywaniki samochodowe stwarzają poważne ryzyko zwijania się, utrudniając lub nawet uniemożliwiając właściwe korzystanie z pedałów samochodu. To natomiast może spowodować niepokojące sytuacje w ruchu drogowym, np. nazbyt późne zahamowanie oraz doprowadzenie do poślizgu.Równie znacząca jest jakość materiału, z jakiego wykonany został dywanik samochodo...