Wyjątkowa pamiątka i piękny prezent – własnoręcznie zrobiony album do zdjęć!

Ocena:
0.00/0

Składanie albumu do zdjęć nie jest ciężkim wyzwaniem. Wystarczy odrobina kreatywności, trochę czasu i zakup niezbędnych rzeczy do jego tworzenia. W niniejszym artykule poprowadzimy Cię krok po kroku przez poszczególne zadania oraz przybliżymy Ci własnoręczne wykonanie albumu. Zatem zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a następnie zacznij działać. Z pewnością stworzysz piękny prezent oraz idealną pamiątkę na lata!

W jaki sposób rozpocząć tworzenie albumu na zdjęcia?

Nim rozpoczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu i liczbie stron. Dobrze by było, aby album tworzył ze wszystkimi elementami spójną całość włącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, zakup to, co niezbędne i postaraj się wytypować wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność i dać odrobinę relaksu.

Co wykorzystać na tworzenie bazy do albumu?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna, szczególnie jeśli zamierzasz wkleić więcej zdjęć. Wybierz do tego celu grubszy papier lub tekturę. Jeśli chcesz stworzyć album z mniejszą ilością zdjęć, możesz do tego zastosować kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak połączyć album na zdjęcia w jedną całość?

Możesz do tego celu wykorzystać bindownicę, jeśli taką posiadasz bądź udać się do najbliższego punktu ksero. Następnym sposobem są tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeśli udasz się do sklepu w typie pasmanterii i poprosisz o satynowe czy też bawełniane wstążki. W internecie dostaniesz dodatkowo otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia dziurek w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Jakie są potrzebne akcesoria do zrobienia albumu na zdjęcia?

Do przygotowania na własną rękę albumu, przyda Ci się lista akcesoriów papierniczych.

Poniżej lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka oraz cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak powinno się przygotować bazę do albumu?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako pierwsza oraz ostatnia strona albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach wykonane zostały w tych samych miejscach. To samo zrób we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie pasował do stylu całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Nie zapomnij, by przed przyklejeniem papieru zrobić w nim dziurki. Strony albumu możesz zostawić gładkie na przykład czarne, które będą prezentować się jak te w starych albumach, lub możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony oraz okładki kółkami.

Przydatne wskazówki umożliwiające efektywne złożenie albumu do zdjęć!

Przeczytaj wskazówki, które są bardzo przydatne do efektywnego złożenia albumu na piękne zdjęcia! Nie bój się bawić strukturami oraz kolorami. Pozostaw dużo miejsca na przyklejanie zdjęć, tak, aby nie przykrywać ich zbędnymi ozdobami, które z pewnością będą je przytłaczać. Ta czynność sprawi, że zdecydowanie lepiej będzie wszystko wyglądało! Aby zadbać o kartki równej grubości, należy umieszczać dekoracje w regularny sposób!

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy

Składanie albumu do zdjęć nie jest ciężkim wyzwaniem. Wystarczy odrobina kreatywności, trochę czasu i zakup niezbędnych rzeczy do jego tworzenia. W niniejszym artykule poprowadzimy Cię krok po kroku przez poszczególne zadania oraz przybliżymy Ci własnoręczne wykonanie albumu. Zatem zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a następnie zacznij działać. Z pewnością stworzysz piękny prezent oraz idealną pamiątkę na lata!W jaki sposób rozpocząć tworzenie albumu na zdjęcia?Nim rozpoczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorystyce, wielkości albumu i liczbie stron. Dobrze by było, aby album tworzył ze wszystkimi elementami spójną całość włącznie z kolorystyką oraz motywem zdjęć. Stwórz listę zakupów, zakup to, co niezbędne i postaraj się wytypować wolny dzień na wykonanie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność i dać odrobinę relaksu.Co wykorzystać na tworzenie bazy do albumu?Baza do al...